Hallitus

Hallitus 2016-2017

Hallitus valitaan joka toinen vuosi. Hallituksen koko on 19 jäsentä ja puheenjohtaja.

Jokainen opettajaryhmä eli jaosto on edustettuna hallituksessa.

PAIKKAJAKO:

  • LTOL  3 paikkaa
  • YSI 9 paikkaa
  • FSL 1 paikka
  • OAO 5 paikkaa
  • YLL  1 paikka

ALUEYHDISTYKSEN HALLITUS 2015- 2016

Puheenjohtaja: Hanna Iso-Kuortti

Espoo

puheenjohtaja@oajpaakaupunkiseutu.fi

p. 050 522 9055

 

Varsinainen Vara
LTOL
Kirsi Sutton, LTOL-jaoston pj   Kaisa Viitanen
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja,Helsinki
Puheenjohtaja Helsingin Lastentarhanopettajat ry
ksutton@opettaja.fi
050-5704021
Merja Laitinen  Camilla Ojala
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja, Espoo
Espoon seudun Lastentarhanopettajat ry hallitus
laitime57@gmail.com
Salla Sutinen Sanna Tilli
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja, Vantaa.
Puheenjohtaja Vantaan lastentarhanopettajat ry
sannat80@hotmail.com
salla.m.sutinen@gmail.com
 YSI
Timo Saavalainen, YSI-jaoston pj. Pekka Lempiäinen
luokanopettaja, Paloheinän ala-aste
timo.saavalainen@edu.hel.fi
050- 300 1968
Jukka Talvitie, sihteeri Tuomo Laakso 
jukka.talvitie@opettaja.fi
p. 3108 2339, 050-522 6714
Mikko Löyttyniemi    Aki Saariaho
Luokanopettaja Kilon koulu,  Espoo
mikko.loyttyniemi@espoo.fi
Matti Kangasniemi Antti Piiroinen
Teknisen työn lehtori, Ruusutorpan koulu
matti.kangasniemi@gmail.com
Gretel Ruuskanen, tiedottaja Veera Raivio
Erityisluokanopettaja, Ruusutorpan koulu
gretel.ruuskanen@espoo.fi
Antti Karetie 2.vpj Annamaria Kolari
antti.karetie@eduvantaa.fi
p.050 409 6457
Matti Jussila Pirita Hellberg
matti.jussila@eduvantaa.fi
p. 050-3800383
Tiina Pesonen Kari Kastu
tiina.j.pesonen@eduvantaa.fi
 p.050 546 6886
Maritta Virtanen Tarja Tuohimaa
Aurinkolahden peruskoulu, Helsinki
maritta.virtanen@edu.hel.fi
p.0404190052
OAO
Leena Teittinen,1.vpj,
OAO-jaoston pj
Markku Polamo
Vantaa
teittinenleena@gmail.com
 p. 050 3300 715
Seppo Kinkki Ritva Hautala
seppo.kinkki@haaga-helia.fi
p. 040-5879 255
Venla Olin Timo Ohvero
lehtori, Helsinki
venla.olin@edu.hel.fi
Eva Kauhanen Tarja Koskinen
tarja.koskinen@emo.fi
Elina Byckling Riitta Larne
 ICT-kouluttaja, Amiedu
elina.byckling@amiedu.fi
040-3594879
YLL  
Pia Mänttäri, YLL-jaoston pj.  Hans-Joachim Schulze
yliopistonlehtori, Helsinki
pia.manttari@helsinki.fi
FSL
Joakim Häggström Pamela Leka
lektor, Helsingfors
joakim.haggstrom@edu.hel.fi