Hallitus

Hallitus 2016-2017

Hallitus valitaan joka toinen vuosi. Hallituksen koko on 19 jäsentä ja puheenjohtaja.

Jokainen opettajaryhmä eli jaosto on edustettuna hallituksessa.

PAIKKAJAKO:

  • LTOL  3 paikkaa
  • YSI 9 paikkaa
  • FSL 1 paikka
  • OAO 5 paikkaa
  • YLL  1 paikka

ALUEYHDISTYKSEN HALLITUS 2015- 2016

Puheenjohtaja: Hanna Iso-Kuortti

Espoo

puheenjohtaja@oajpaakaupunkiseutu.fi

p. 050 522 9055

 

Varsinainen Vara
LTOL
Kirsi Sutton, LTOL-jaoston pj   Merja Winter
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja,Helsinki  merja.t.winter@hel.fi
Puheenjohtaja Helsingin Lastentarhanopettajat ry
ksutton@opettaja.fi
050-5704021
Minttu Ilveskivi-Hentilä  Merja Laitinen
minttu.ilveskivi@gmail.com  laitime57@gmail.com
Salla Sutinen Sanna Tilli
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja, Vantaa.
Puheenjohtaja Vantaan lastentarhanopettajat ry
sannat80@hotmail.com
salla.m.sutinen@gmail.com
 YSI
Jukka Sarpila  Aki Saariaho
jukka.sarpila@espoo.fi  aki.saariaho@gmail.com
 Matti Kangasniemi  Mikko Löyttyniemi
 Teknisen työn lehtori, Ruusutorpan koulu  mikko.loyttyniemi@espoo.fi
 matti.kangasniemi@gmail.com
 Antti Piiroinen   Satu Lind
 antti.piiroinen@espoo.fi   satulind@gmail.com
Antti Karetie 2.vpj Matti Jussila
antti.karetie@eduvantaa.fi   matti.jussila@eduvantaa.fi
p.050 409 6457
Pirita Hellberg Annika Arstila-Aaltonen
pirita.hellberg@eduvantaa.fi annika.arstila-aaltonen@eduvantaa.fi
Tiina Pesonen Leena Ronkainen
tiina.j.pesonen@eduvantaa.fi  leena.ronkainen@eduvantaa.fi
 p.050 546 6886
OAO
Leena Teittinen,1.vpj,
OAO-jaoston pj
Samuli Sollo
Vantaa  samulisollo@gmail.com
teittinenleena@gmail.com
 p. 050 3300 715
Elina Seppo Timo Ohmero
elina.seppo@edu.hel.fi timo.ohmero@hdl.fi
Olli Härmä Tarja Koskinen
olli.harma@omnia.fi  tarja.koskinen@emo.fi
Ulla Jauhiainen Reijo Viitanen
 ulla.jauhiainen@laurea.fi rviitanen@gmail.com
Elina Byckling Riitta Larne
 ICT-kouluttaja, Amiedu riitta.larne@opisto.hel.fi
elina.byckling@amiedu.fi
040-3594879
YLL  
Hans-Joachim Schulze 
hans-joachim.schulze@aalto.fi
FSL
Joakim Häggström Marcus Lång
lektor, Helsingfors marcus.lang@edu.kauniainen.fi
joakim.haggstrom@edu.hel.fi